Kurz IPSC

Vyprodáno

Základ sportovní střelby

U nás budete střílet z několika pozic. Vyzkoušíte si sportovní střelbu. Zažijete změnu a naučíte se něco nového o sportovní střelbě.

Nejistota a obavy Vás opustí. Předáme Vám dostatek informací.

Vše Vám vysvětlíme a u nás si to vyzkoušíte!

Tento odborný kurz lze proplatit z FKSP.

2 200,00 Kč
Please select variants first

Kurz a základní trénink IPSC

Co je IPSC

IPSC je dynamický, náročný a jeden z nejrychleji rostoucích střeleckých sportů na světě. Střelecké situace využívají mnoho aspektů, které se nenacházejí v tradičních střeleckých disciplínách, jako je pohyb během střelby, pohyblivé cíle, vícenásobné cíle a variabilita řešení střeleckých situací. Tato sportovní disciplína se aktuálně provozuje ve více než 100 zemích, má své mistrovství světa a kontinentů.

Čím je IPSC výjimečné

Jedinečnost oproti jiným sportovním disciplínám spočívá v rozmanitosti střeleckých možností, které má střelec k dispozici. Díky tomu, že střelecké situace nejsou nikdy stejné, umožňuje závodníkovi zlepšovat a rozvíjet jeho dovednosti. To vše za zachování maximální míry bezpečnosti při pohybu závodníka a samotné střelbě.

IPSC v České republice

Střelbu dle pravidel IPSC v České republice prezentuje Asociace sportovní dynamické střelby České republiky, z.s., která je spolkem vzniklým dne 8. 6. 1992. ASDS ČR je řádným členem mezinárodně uznávané sportovní organizace International Practical Shooting Confederation a řídí se jejími základními dokumenty, pravidly a řády. Sdružuje občany, kteří mají společný zájem provozovat, podporovat a propagovat svou činností smysl sportovní střelby dle pravidel IPSC jako sportovní disciplíny, a vede k bezpečnému zacházení se střelnými zbraněmi.

Praktická část 1:

"Suchý" nácvik: nácvik postoje, úchopu zbraně, spouštění, bezpečné nabití a vybití zbraně, ovládání ovládacích a bezpečnostních prvků, základní pravidla IPSC, odstraňování závad vzniklých při střelbě, postupu při přerušení střelby.

Praktická část 2:

"Ostrá" střelba: pokyny řídícího střelby, bezpečnostní pravidla, střelba na IPSC terče.

Doporučené vybavení:

Běžné oblečení, které vás nebude při střelbě nijak omezovat. Sportovní pohodlné boty.

Zbraň a vybavení:

Zbraň a vybavení není součástí kurzu. Půjčení zbraně a zakoupení munice (200 kusů) je možné přímo na střelnici za celkovou cenu 2.500 Kč.

Místo konání:

Venkovní střelnice Ronov nad Doubravou.

Datum konání:

Kontaktujte nás prosím emailem nebo telefonem pro dohodnutí termínu.

Začátek výuky je v odpoledních hodinách. Buďte na střelnici nejpozději 15 minut před začátkem kurzu.

Účastníci:

Minimum jsou 3 účastníci a maximum je 8 účastníků na jeden kurz.

Časová dotace kurzu:

4 vyučovací hodiny. Jedna vyučovací hodina trvá 45 až 50 min. Přestávka 10 min.

Jazyk výuky:

Čeština s možným překladem do angličtiny.